SAVE 30% ON WHEAT & HUMMEL - CLICK HERE

0,00 zł
0

Nie masz produktów w koszyku.

Search

Wiedza o włóknie Kapok

Czym jest Kapok?

Kapok to trwały i ekologiczny materiał, który różni się od innych produktów na rynku. Oprócz tego, że jest w 100% naturalnym i ekologicznym włóknem naturalnym, które rośnie dziko na drzewach w tropikalnych lasach deszczowych, Kapok, dzięki swojej unikalnej strukturze włókien, zawiera aż 80% powietrza i dzięki temu jest ponad 8 razy lżejszy niż bawełna. To sprawia, że ​​jest to nie tylko najlżejsze włókno naturalne na świecie, ale także najbardziej naturalny wybór przy wyborze produktów pościelowych.

Wysoka zawartość powietrza we włóknie kapok oznacza, że ​​włókno może z łatwością absorbować otaczające ciepło, co sprawia, że ​​włókno kapokowe jest najbardziej izolującym i termo-regulującym włóknem naturalnym na świecie, zapewniając w ten sposób przewiewny i oddychający produkt. Dlatego produkty Kapok są odpowiednie dla małych dzieci, które mają większe trudności z kontrolowaniem własnej temperatury ciała, lub dla dzieci i dorosłych, którzy szukają naturalnego produktu, który pomoże im powstrzymać pocenie się przez całą noc.

Unikalna struktura włókien kapoka pomaga również ciału kierować wilgoć z ciała z dala od ciała, ponieważ naturalna warstwa wosku włókna zapobiega wchłanianiu wilgoci do włókna, dzięki czemu kołdra pozostaje sucha i miękka przez całą noc. Właściwość kapoka polegająca na nie wchłanianiu wilgoci sprawia, że ​​kapok jest niewiarygodnie odpowiedni do produktów łóżkowych, ponieważ nie może stworzyć wilgotnego środowiska, którego roztocza i grzyby potrzebują do przetrwania. Ponadto kapok zawiera naturalną, przeciwbakteryjną gorzką substancję, która uniemożliwia życie roztoczom i innym bakteriom. Kołdra z włókien kapok jest zatem szczególnie dobra dla alergików lub osób, które chcą po prostu naturalnego środowiska do spania z ekologicznym i zrównoważonym produktem.


Zrównoważony produkt

Gdy jako konsument zdecydujesz się zainwestować w kołdrę z kapoku, pomożesz jednocześnie w ochronie lasów deszczowych na świecie. Miejscowi wokół wielu lasów deszczowych, w których znajdują się owoce kapoka, rok po roku zbierają je ręcznie, a dochód, jaki uzyskują z ich odsprzedaży, stanowi dużą część dochodu, z którego muszą żyć. Drzewa kapok są więc źródłem utrzymania miejscowej ludności, dlatego inwestując w produkt kapok, inwestujesz również w ochronę drzew kapok w otaczającym lesie deszczowym. Kupując produkt z kapoku, nie tylko czerpiesz przyjemność z używania w 100% naturalnego produktu ekologicznego z bogactwem korzyści, ale także pomagasz zachować ekologiczną i zrównoważoną produkcję, która zapewnia ochronę lasów deszczowych na terenach, z których pochodzi.

Pielęgnacja i konserwacja produktów Kapok

Kapok to produkt naturalny i ekologiczny, i podobnie jak inne produkty naturalne, od czasu do czasu warto wywiesić produkty na świeżym powietrzu. Ponieważ kapok jest w 100% ekologiczny nie ma specjalnego zapachu ale za to ma wiele innych takich samych właściwości jak zwykła kołdra. Nie jest potrzebne pranie ani wentylacja przed użyciem produktu.

Jednak ze względu na drobniejsze naturalne włókna kapoku, produkty muszą być prane, suszone i stale konserwowane w nieco inny sposób niż zwykłe produkty z włókna naturalnego. Niezwykle drobna struktura włókien kapok oznacza, że ​​woda ściśle osadza się na włóknach, przez co jest trochę trudniejsza do wysuszenia. Można to nieco porównać do różnicy między gliną a piaskiem, gdzie znacznie drobniejsze kamienie gliny utrudniają jej suszenie.

Kiedy musisz prać swoje produkty z kapoku, zaleca się pranie ich w nie zawierającym enzymów detergencie w maksymalnej temperaturze 60° i unikanie stosowania zmiękczacza do tkanin, aby jak najlepiej zachować naturalne właściwości kapoku. Podczas prania ważne jest mocne odwirowanie, aby usunąć jak najwięcej wody z pralki przed suszeniem.

Aby stale zachować dobre właściwości kapoku, zalecamy, aby raz na jakiś czas suszyć produkty w suszarce, aby były przewiewne i miękkie, najlepiej przez 30-40 minut raz na 2 miesiące lub w razie potrzeby. Jeśli podczas procesu suszenia masz wątpliwości, czy produkt jest całkowicie suchy, dobrym pomysłem może być wyjęcie go i pozostawienie go do osuszenia na godzinę lub dwie. Jeśli zauważysz, że produkt jest nadal nieco wilgotny po dłuższym leżeniu, możesz spokojnie włożyć go do suszarki.

Zalecamy, aby nie używać piłek tenisowych, gdy są suszone w suszarce bębnowej, tak jak w przypadku innych produktów z włókien naturalnych. Zamiast tego zalecamy suszenie w suszarce tylko jednego produktu na raz, aby uzyskać najlepszy efekt. W związku z suszeniem wyrobów z kapoku, w przegrodach w kołdrze lub w poduszce mogą tworzyć się małe grudki kapoku. Można je łatwo rozdzielić ręcznie, zanim ponownie włożysz produkt do suszarki.

OSTATNIO PRZEGLĄDANE
ULUBIONE

Pokaż wszystkie (

)

DARMOWA DOSTAWA PRZY ZAKUPIE POWYżEJ 300 zł
 

Skontaktuj się z nami

Odpowiadamy na wiadomości
w ciągu maksymalnie 24 godzin
w dni robocze.
 

Zadzwoń do nas

Udzielamy konsultacji telefonicznie
+45 87 800 406
 

Godziny pracy

  • Od poniedziałku do piątku: 8:00 - 16:00